Alli Laande

Alli Laande

Mind tõi pärimuskultuuri juurde osalemine Milvi Kallaste loodud folkloorirühmas 1989. aastal. Viljandis toimus siis esmakordselt Viljandimaa Virred, kus meie folkloorirühm esines mulgikeelse folkloorikavaga. Samal ajal toimusid Viljandis Kristjan Toropi koolitused folkloorsete tantsude õpetamisest ja osalesin ka nendel. 1990ndast aastast juhendasin Lilli Rahvamaja folkloorirühma Allikas ja sellest ajast olen ka kogu aeg sellel alal ennast täiendanud. Kõige rohkem on mind paelunud mulgi keelemurde rikkused ja selle edasiandmine. Sellega seoses olen omandanud ka mulgi keele rääkimise ja kirjutamise oskuse. Kuna olen  folkloorirühmade juhendaja, siis kasutan õppes mulgi regilaulu ja laulumänge, samuti pärimustantse. Olen osalenud Rahvakultuuri Keskuse korraldatud erinevatel mentorkoolitustel. 

Mulgi kultuuri arendamiseks, edasiandmiseks ja tähtsustamiseks olen algatanud Mulgimaa laste folklooripäeva ning neid 12 aastat läbi viinud. Olen olnud Mulgi peo projekti autor ja  I peo peajuht,  III peo stsenaariumi autor ja loominguline juht, õpetajate keeleõppe projekti autor ja läbiviija.

 

Kõige rohkem rõõmustan ma selle üle kui lapsed ja noored tulevad lustiga kaasa tegema mulgi oma asju ning see, et viimastel aastatel on mulgi kultuuril olnud väga suur edasiminek ja areng.

Olen mitme organisatsiooni nõukogu liige kaasa rääkimaks mulgi kultuuri ja keele arendamisel.

Alli Laande
Alli Laande
Solid reading about which is the best web hosting companies helped to make more educated choice. However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See web hosting best companies and dicover best companies. Purified knowledge, which offers deep understanding of best website hosting companies learn top UK companies web hosting I read it two times and understood web hosting UK companies much better. Now I have also broader info about top service they have well written guidelines of what is a web hosting service and there is tons of great resourceful articles. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |