Eesti Folkloorinõukogu

Eesti FolkloorinõukoguAvaleht

 


15. ja 16. augustil 2014 toimuvad Järvseljal

rahvusvahelised päkarauakandle mängijate õppepäevad

28.07.2014


Eesti Folkloorinõukogu koostöös Järvselja Õppe- ja Katsemetskonna sihtasutusega korraldab  15. ja 16. augustil 2014 Järvseljal rahvusvahelised päkarauakandle mängijate õppepäevad.

Tänu muusikute ja kandlemängu õpetajate huvile avastati, et päkarauakandle mäng ei olegi veel  kadunud vaid elab oma vaikset elu Tartumaa metsade vahel Järvseljal. Asjatundjad tunnevad seda paika eelkõige suurepärase kandlemängija ja -meistri Aksel Tähnase tõttu. Seda, et see omapärane mängustiil on elava pärandina alles, oli tõeline üllatus.

Kandlemängu populariseerija Tuule Kanni ja Järvselja kodu-uurija Ene Runteli eestvedamisel saavad teoks päkarauakandle mängijate õppepäevad.

Õppepäevade esimesel päeval toimuvad erinevad koolitused, mis on suunatud kandle eriala üliõpilastele, vilistlastele ja uurijatele. Teine päev Järvselja Jahilossis on avatud aga kõigile kandlemuusika sõpradele ja huvilistele. Päkarauakandle mängijate kontserdil astuvad üles Järvselja oma kandlemees Johannes Arike, Juhan Uppin, Leanne Barbo, Kannelkond, külalised Soomest, Lätist, Leedust. Kommenteerivad Tuule Kann ja Ene Runtel.

Ülevaate rahvakandle traditsiooni kaardistamise ja jäädvustamise kogemusest annavad uurijad ja praktikud Laura Lukenskienì (Leedu), llmars Pumpurs (Läti), Arja Kastinen (Soome) ja Tuule Kann (Eesti). Õppepäevade ajal korraldatakse retked Järvselja tuntuima päkarauakandle mängija Aksel Tähnase kodutallu ja hauale ning teistegi sealtkandi mängijate taludesse.

Õppepäevi toetavad  Eesti Kultuurkapital ja Järvselja Õppe ja Katsemetskond SA

Täpsem teave:
Tuule Kann ( , 53770718),

Ene Runtel ( , 53814643),
Ene Lukka-Jegikjan:  ( ; 56240043)

 

 


Eesti Folkloorinõukogu Eesti Folkloorinõukogu
My search for truly magnificent provider has been going on for a very long time, finally I found web companies hosting top and would like to share it with you. This is the fact, that there are exellent best website hosting companies available, but they are hard to find at first place. I am confident about their ideas. Find top notch page of website hosting companies best clear vision UK company araweb.co.uk therefore I use allways their services when I need which web hosting UK companies operator which is more capable of showing guaranteed results on long term. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta.
   
Kui kiiresti tied, eks siis ole kiire.
(Jõhvi)
Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |