Elvi Nassar

Elvi Nassar

Minu esimesed kokkupuuted pärimusega on pärit  lapsepõlvekodust Setumaal. Silma ees on mälupildid setu pulmast, kuhu sattusin 3-aastasena. Üles kasvasin Petseri-lähedases setu külas, mis nüüd jääb teispoole  piiri. Tsäältsüva küla on olnud seto kultuuris märgiline – külas peatus kunagi Jakob Hurt,  tema tähelepanekutel põhinevad kirjeldused ilmusid 2013. aastal raamatuna ,,Raasakõisi Setomaalt“. 

 

Veel 1960-tel püsis meie külas leelolaul elavana - külanaised said praasnikute ajal ikka kokku ja laulsid  kuni ,,päiv läts Jumalihe“. Väikese lapsena ema käekõrval seistes ja kuulates imestasin, miks naised küll ära ei väsi: kuu tõusis juba taevasse, aga lauludel ei tulnud ega tulnud lõppu. Nüüd tean, et selle energia allikas oli leelolaulu vägi. Tagantjärele olen õnnelik, et sattusin elama sellisel imelisel ajal, kui elasid veel anderikkad laulunaised- sõnolised. Leelolaul talletus mu lapsehinge ja küllap on kujundanud mu olemuse alusmüüri edaspidigi. Näiteks kui püüdsin neiu-eas luuletada, ei tulnud sellest midagi välja  - lõppriimide asemel tulid pähe ikka algriimid. Tähendus ilmus alles aastakümnete pärast: ma olin loodud laulma ja laulusõnu tegema seto keeles! Nüüd elan kaugel Setomaast, Tallinnas, kuid laulan ja juhendan leelokoori ,,Sõsarõ“.

 

Minu igapäevatöö  on läbinisti seotud rahvakultuuriga: etnograafilise vanavara kogumise, säilitamise ja vahendamisega,  etnograafia ja folkloori tutvustamisega üliõpilastele  muuseumikogude ning ajaloolise keskkonna kaudu, aga ka ettekannete pidamise ja  näituste koostamisega.  Juba aastaid  olen olnud seotud ,,rahvavalgustusliku“ tööga muuseumi rahvakalendriüritustel erinevaid rolle täites. Enam kui kümme aastat tagasi tutvustasin Vabaõhumuuseumis esmakordselt linatöid -  minust sai  ,,linatööde linnatooja“. Viimastel aastatel olen seotud  pärimuslike pidude, näiteks setu mihklipäeva korraldamisega, aga ka muuseumi püstitatava setu talu ekspositsiooni ja ürituste kavandamisega.  Pärimus on mu hinges ja mu ümber, on ühekorraga mu töö ja mu harrastus – ma olen tänulik oma saatusele.

 

Elvi Nassar
Elvi Nassar
While searching for in depth information about web hosting best companies and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles Third argument is that the best web hosting companies not really hard to grasp, but some background check of particular provider makes it sometimes difficult. Sweet knowledge about top web hosting companies learn West Midland, UK www.araweb.co.uk Ltd it is about best web hosting website and reliable services, which guarantee 100% of funny part is it is exactly what makes which web hosting UK companies very resourceful and gives new qualitative information. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |