Mare Mätas

Mare Mätas

Elan oma nelja lapse ja kaugsõidu meremehest abikaasaga Kihnu saarel. Oleme siit pärit, siit on pärit meie tugev identiteet. Olen osalt mitteteadlikult, teisalt teadlikult õppinud kõike seda, mis kihnu kultuuris oluline:keel, rahvariidekandmine, loomapidamine ja põllutööd, käsitööoskus, traditsiooniliste toitude valmistamine, folkloor, kirikukombestik, aga ka laul, tants pulmades ja külapidudel. Tean nii mõndagi merendusest, kalpüügist, hülgepüügist ning looduse keskel ning meelevallas elamisest.

 

Samas ei ole mulle võõras raamatutarkus, töötan Kihnu Koolis ajalooõpetajana ning olen üle 10 aasta juhtinud SA Kihnu Kultuuriruum tööd, viinud ellu kõige eriilmelisemaid projekte kihnu pärimuskultuuri hoidmiseks ning üldisemalt saareelu toetamiseks.

Olen oma maailmavaatelt üpriski konservatiivne, arvan et vanu oskusi ja teadmisi tuleb hoida, Jumal teab millal neid võib vaja minna. Tähtis on oma kodukoht ja kogukond, mis loob identiteedi ja annab jõudu, tuleb hoida juured sügaval maas. Pean ülioluliseks kõikvõimalike oskuste säilitamist, arvan et inimene peab enda elushoidmisega ise toime tulema , mis võiks kaasajal tähendada oskust ise oma toit kasvatada, riided valmistada või kasvõi maja ehitada. Oskus on ka loodusega ühes rütmis elamine, märkide jälgimine või pühade pidamine ning sellega seonduvad traditsioonid.  Oskus on ellu jääda, kui ühel päeval elekter peaks kaduma või internetiühendus või hoopis nafta. Soovin, et minul ja minu lastel ning kogukonnal ja kogu eesti rahval säiliksid oskused ellu jääda ja mitte loobuda oma kodust, identiteedist ja soovist siin maal lapsi kasvatada. Oleks oskus rõõmu tunda kõige pimedamal talveajal rahvariide tohutust ilust, värviküllusest  või oskus nautida oma imeilusat rahvamuusikat pidude ajal. Jah, oskusi tuleb hoida, arvan mina.

Mare Mätas
Foto: Anne Helena Gjelstad
Mare Mätas
Finally I found good backing to my idea about which web hosting is best and was able to do proper research. We controlled web companies hosting top and acknowledge trustworthiness of their technical systems. Therefore I included about the best website hosting leading www.araweb.uk.co in the UK it is interesting because best hosting website companies they describe is really informative and in depth overview of clear understanding I do not mind having more info about UK web hosting companies but this article site is definitely great find. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |